Предоставление правовой помощи по уголовным и гражданским делам. Представляю Ваши интересы в судах всех инстанций.

Проступок. Производство по делу закрыто

Суддя Глібко О. В..

Справа № 644/6067/21

Провадження № 1-кп/644/704/21

03.08.2021

У Х В А Л А

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

03серпня 2021року

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді - Глібко О.В., за участю: секретаря- Книшенко А.С., прокурора Шатайло К.В., потерпілого- ОСОБА_1 , захисника- Чепурової А.Л., обвинуваченого ОСОБА_2 , законного представника неповнолітнього обвинуваченого- ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Харкові кримінальне провадження № 12021226210000177 від 26.05.2021 року по обвинуваченню:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, який навчається на 1 курсі ДНЗ «Поліграф», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

-у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,

В С Т А Н О В И В:

14.03.2021 року у період часу з 21-00 години по 21-10 години, більш точний час не встановлений, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , разом із ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , діючи з умислом, спрямованим на умисне заподіяння тілесних ушкоджень, усвідомлюючи характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, підійшов до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після чого завдав ОСОБА_1 не менше двох ударів кулаком правої руки в ділянку щелепи з лівої сторони, від яких ОСОБА_1 , присів навколішки, закривши обома руками своє обличчя, але ОСОБА_2 , не припиняючи своїх дій, спрямованих на умисне нанесення тілесних ушкоджень, наніс правою ногою не менше двох ударів в ділянку обличчя ближче до щелепи ОСОБА_1.

Своїми протиправними діями ОСОБА_2 завдав ОСОБА_1 садна на голові, тулубі та лівій нозі, які відносяться відповідно до висновку судової медичної експертизи від 18.03.2021 року до легких тілесних ушкоджень.

Дії ОСОБА_2 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 125 КК України, тобто умисне легке тілесне ушкодження.

03.08.2021 року в підготовчому судовому засіданні потерпілий ОСОБА_1 заявив про відмову від обвинувачення відносно ОСОБА_2 у даному кримінальному провадженні, у зв`язку із примиренням із ним та відсутністю будь-яких претензій до нього.

Обвинувачений ОСОБА_2 , захисник обвинуваченого та законний представник неповнолітнього проти закриття кримінального провадження по справі у зв`язку із відмовою від обвинувачення не заперечували.

Суд, вислухавши думку прокурора, який не заперечував проти закриття провадження по даній справі, потерпілого, обвинуваченого, захисника, законного представника неповнолітнього обвинуваченого, дослідивши матеріали справи, вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю з наступних підстав.

Відповідно до ст. 314 ч. 3 п. 2 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених п. 4-8 частини першої або частиною другою ст. 284 цього Кодексу.

Згідно до ч. 4ст. 26 КПК України, кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Відповідно до п. 7 ч. 1ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається у разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 477 КПК України, кримінальне провадження за ст. 125 КК України відноситься до кримінальних проваджень приватного обвинувачення.

Враховуючи, що дане кримінальне провадження є кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення та потерпілий в судовому засіданні відмовився від обвинувачення, подав заяву про це, інші учасники судового розгляду проти закриття кримінального провадження не заперечували, кримінальне провадження слід закрити у зв`язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.

Речові докази та судові витрати у провадженні відсутні.

Цивільний позов по кримінальному провадженню не заявлено.

На підставі викладеного та керуючись п. 4 ст. 26, п. 2 ч. 3 ст. 314, п. 7 ч. 1 ст.284, ст.477 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні кримінального правопорушення- проступку, передбаченого ч. 1 ст.125 КК України закрити у зв`язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя: О.В. Глібко